Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemcy nakręcili szokujący film w warszawskim getcie. Nagranie trafiło do internetu

dmc 14:29 17 stycznia 2016
YOUTUBE.COM/ VALDEMARBALDHEAD
Głód, bieda i wszechobecna śmierć – to główne wątki szokującego nagrania z getta warszawskiego, które trafiło do sieci. 35-minutowy film jest brutalny i momentami drastyczny.

Dokument rozpowszechniły zachodnie media. Jego właścicielem jest Archiwum Agencji Karla Hoffkesa, w którego posiadaniu znajdują się niemieckie materiały filmowe z lat 1900-1946. Film został nakręcony ręcznymi kamerami w maju 1942 roku przez niemieckich żołnierzy, prawdopodobnie do celów propagandowych.

Już w pierwszej scenie widać dużą grupę Żydów przesiedlonych z Rzeszy i przetransportowanych do warszawskiego getta w kwietniu 1942 roku. W dalszej części nagrania widać wychudzone ciała leżące na ulicy, które więźniowie zbierają na specjalny wózek, a następnie wrzucają do przygotowanych wcześniej głębokich dołów.

Nagranie znają naukowcy z Polskiej Akademii Nauk. Zdaniem prof. Jacka Leociaka, członka Centrum Badań nad Zagładą Żydów PAN, materiał, który trafił do polskiej sieci, był w ogromnym stopniu inscenizowany.

Niemcy utworzyli warszawskie getto 2 października 1940 roku, a od reszty miasta odizolowali je w listopadzie. Było największym gettem w Generalnym Gubernatorstwie i całej okupowanej Europie. W kwietniu 1941 w obrębie murów "dzielnicy żydowskiej" znajdowało się ok. 450 tysięcy osób.

Źródło: wawalove.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


KULISY MANIPULACJI (ODC.270/2) - PARADY RÓWNOŚCI TO WSPÓŁCZESNY TERRORYZM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze