Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Andrusiewicz: na razie nie ma wskazań, by wprowadzać obostrzenia dla turystów z zagranicy

RO 13:42 14 sierpnia 2020
Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz podczas konferencji w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w WarszawieFot. PAP/Marcin Obara
Obecnie nie obserwujemy tak dużej skali wzrostu zachorowań, np. w Hiszpanii lub na Bałkanach, która wskazywałyby na konieczność wprowadzenia nowych obostrzeń dla turystów wracających z tych kierunków - powiedział w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Rzecznik resortu zdrowia powiedział podczas konferencji prasowej, że "obecnie nie obserwujemy tak dużej skali wzrostu zachorowań, np. w Hiszpanii lub na Bałkanach, która wskazywałyby na konieczność wprowadzenia nowych obostrzeń dla turystów wracających z tych kierunków".

Rzecznik MZ zwrócił również uwagę, że "czasem w którymś z naszych powiatów jest większa możliwość zakażenia" niż podczas pobytu w innych krajach.

Przypomniał, że obecnie obowiązuje zakaz lotów dla 44 krajów i poinformował, że na razie nie ma planu, by lista ta miała zostać rozszerzona.

Na liście, obowiązującej do 25 sierpnia, znajdują się m.in. Bośnia i Hercegowina, Chiny, Czarnogóra, Rosja, Brazylia, Arabia Saudyjska, Meksyk, Izrael, Kuwejt, Argentyna, Armenia, Chile, Irak, Kazachstan, Kosowo, Kostaryka, Peru, RPA, Serbia, USA, Luksemburg czy Boliwia.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze