Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Białystok: Około 300 osób na marszu pod hasłem "Rodzina siłą narodu"

JJ 20:23 19 września 2020
"Marsz normalności" w Białymstoku. Hasło przewodnie zaczerpnięto z nauczania kard. Stefana WyszyńskiegoTwitter/@EwaLTylkoPytam
W sobotę ok. 300 osób wzięło udział w "marszu normalności" zorganizowanym w Białymstoku przez środowiska narodowe. Organizatorzy demonstracji pod hasłem "Rodzina siłą narodu" nawiązywali do nauk Prymasa Tysiąclecia.

Organizatorzy: ONR, Autonomiczni Nacjonaliści Białystok oraz Patriotyczna Jagiellonia, podkreślali, że chodziło o pokazanie „wartości tradycyjnego modelu rodziny”.

Uczestnicy przemarszu nieśli transparenty z napisami: „Rodzina = chłopak + dziewczyna” oraz „Czy to absurdalne, że chcemy żyć normalnie”. Liczbę uczestników policja szacuje na ok. 300 osób.

W zapowiedziach wydarzenia podkreślano, że „w tych trudnych czasach, normalność należy manifestować, pokazywać, że to, co najcenniejsze – rodzina oraz ojczyzna – nadal jest fundamentem Polski”. Demonstracja ruszyła w sobotnie popołudnie z Placu NSZ w centrum Białegostoku. Jeden z organizatorów podkreślał, że marsz poświęcony jest ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu, który był „wielkim Polakiem i patriotą, wielkim mężem stanu" i to właśnie z nauczania Prymasa Tysiąclecia zaczerpnięto hasło marszu.

Według organizatora, wydarzenie gromadzi ludzi, którym – podobnie jak kard. Wyszyńskiemu – bliska jest idea rodziny. W demonstracji licznie wzięli udział młodzi ludzie, także rodziny z dziećmi. Skandowano takie hasła jak „Chłopak, dziewczyna normalna rodzina”, „Białystok jest normalny”, „Nie dla pedofilii”, „Dewiacje won z naszych stron”, „Nie czerwona, nie tęczowa, tylko Polska narodowa”, „Dość tęczowej propagandy” etc.

Uczestnicy marszu napotkali na trasie kontrmanifestację, jednak całe wydarzenie przebiegło bez incydentów.

 

 

Źródło: Polsat News, PAP

Wczytuję ocenę...
TAGI:


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze