Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Błaszczak o deklaracji Trumpa o relokacji wojsk USA do Polski: to umacnia polskie bezpieczeństwo

A.N. 7:50 25 czerwca 2020
PAP/Leszek Szymański
Deklaracja prezydenta Donalda Trumpa, że część amerykańskich żołnierzy wycofywanych z Niemiec trafi do innych krajów europejskich, jest korzystna dla Polski i Europy – ocenił minister obrony Mariusz Błaszczak.
"Cieszymy się z tej deklaracji, ta deklaracja z jednej strony umacnia polskie bezpieczeństwo, jest też dowodem tego, że przynajmniej część tych żołnierzy zostanie w Europie, a obecność wojsk amerykańskich jest dobra dla bezpieczeństwa Polski, ale także całej Europy" – mówił w TVP Info Błaszczak, który towarzyszył prezydentowi Andrzejowi Dudzie w środowej wizycie w Białym Domu.

Zastrzegł, że "nie do nas należy decyzja, ilu i z jakiego państwa zostaną przesunięci żołnierze rozlokowani w Polsce, to jest decyzja prezydenta Donalda Trumpa".

"Jesteśmy otwarci na przyjęcie dodatkowych żołnierzy" – zadeklarował minister. Przypomniał, że ubiegłoroczne deklaracje obu prezydentów zapowiedziały wzrost liczby Amerykanów przebywających stale w Polsce o ok. 1000. 

Prezydent Trump oświadczył, że USA będą zmniejszać liczbę swoich żołnierzy w Niemczech. Dodał, że prawdopodobnie wojska zostaną przeniesione do innych krajów Europy, w tym do Polski. (PAP)

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze