Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Co dalej z Legią Warszawa? Eksperci: ostatnie sezony przypominają chodzenie w kółko, a nie rozwój

ASy 17:23 24 września 2020
Eksperci zastanawiają się nad przyszłością klubuJacek Wójcikowski/Twitter JP85.pl
Z początkiem sezonu prognozy transferów klubu znad Wisły wyglądały bardzo obiecująco, jednak ostatnio przegrane eliminacje do Ligi Mistrzów oraz pożegnanie z trenerem Vukoviciem nie wróżą klubowi świetlanej przyszłości.

Mimo wszystko Legia utrzymuje pozycję lidera w Ekstraklasie, ale rankingi europejskie pokazują, że jeszcze daleko jej do poziomu, jaki prezentuje m.in. Dynamo Zagrzeb.

Odbudowy dawnego prestiżu podejmował się sam prezes Mioduski, który w marcu 2017 roku podczas przejmowania klubu wyrażał przekonanie, że „będzie już tylko lepiej”.

Niektóre błędy, które widać gołym okiem udało się uniknąć, ale eksperci dostrzegają, że pogarszająca się sytuacja dotyka także kluby Europy.

Dariusz Mioduski, prezes Legii próbował ratować klub systematyczną zmianą trenerów, jednak nawet i ten sposób nie był wystarczająco skuteczny.

Ostatni Vuković, podobnie jak kilku jego poprzedników, pożegnał się z pracą kilka miesięcy po zdobyciu mistrzostwa. W poniedziałek na stanowisku zastąpił go Czesław Michniewicz.

- Sporo graczy znam - z niektórymi pracowałem w reprezentacji, wielu znam z boiska. Jest kilku zawodników, którym będę musiał się bliżej przyjrzeć, ale w tym zawodzie musisz umieć reagować szybko, szybko wyciągać wnioski. Jestem na to przygotowany, bywałem w takich sytuacjach w przeszłości, więc absolutnie mnie to nie przeraża. Cieszę się, że jestem w tym miejscu i że będę miał okazję pracować w Legii. I wspólnie tworzyć nową historię - zapowiedział nowy trener.

Nowy trener zapowiedział już gotowość do pracy i „wspólne tworzenie nowej historii: - Sporo graczy znam, z niektórymi pracowałem w reprezentacji. Jest kilku zawodników, którym będę musiał się bliżej przyjrzeć, ale w tym zawodzie musisz umieć szybko wyciągać wnioski. Jestem na to przygotowany – zapewniał.

Klubowa polityka transferowa klubu zakłada wykładanie większych pieniędzy na graczy, na których będzie można w niedalekiej przyszłości zarobić pokaźne kwoty. Trzeba wziąć jednak pod uwagę, że wielu obiecujących piłkarzy z Ekstraklasy nie będzie chciało szukać przystanku, który zapewni im odskocznię do znacznie większych klubów. Polski rynek już teraz jest pod lupą mocniejszych lig.

Już w ten czwartek będziemy mogli zobaczyć nowego trenera w akcji. Legioniści zmierzą się z azarskim Karabachem Agdam.

 

Źródło: polskieradio24.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze