Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnek: Ludzie lekceważą to, że koronawirus naprawdę zabija

AS 21:53 30 marca 2020
Telewizja Republika
Gościem redaktor Emilii Pobłockiej w programie Telewizji Republika "Tweet Up Republika" był poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnek. -

– Rząd Polski walczy o to, żeby zagrożenie dla nas będzie co raz mniejsze, żebyśmy stopniowo wracali do normalności. A jeżeli to się uda, to nie ma powodów, żeby wybory odbyły się normalnie ze zwiększonymi zasadami bezpieczeństwa - powiedział Przemysław Czarnek. 

–  Jeżeli sytuacja zarażeń będzie przyrastała regularnie i trzeba będzie sięgać po inne rozwiązania daleko idące, to to tych wyborów oczywiście nie będzie. Teraz nie wiemy co będzie 10 maja - kontynuował polityk.

– Co będzie za 40 dni zobaczymy. Jest jeszcze czas na to, żeby zweryfikować nasze rozwiązania wprowadzone w związku z koronawirusem - mówił. 

– Nie ma wątpliwości, że liczba osób, które lekceważą sobie te zakazy jest zbyt duża. Ludzie lekceważą to, że koronawirus naprawdę zabija - zaznaczył Czarnek. 

– Warto jednak zauważyć, że dzięki tym rygorystycznym zakazom, liczba osób zarażonych w Polsce to 2 tysiące, a nie 120 tysięcy. Liczba zmarłych osób to trzydzieści, to oczywiście jest tragedia, za wszystkich się modlimy, ale to jest 30 a nie 3 tysiące - podkreślił poseł.

– Apelowaliśmy o odpowiedzialność do pana marszałka Grodzkiego i większości senackiej, ale jak widać trudno na nich liczyć w tej trudnej sytuacji - dodał gość Emilii Pobłockiej. 


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze