Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Czarnek za Ziobrę? Poseł odniósł się do spekulacji medialnych

JJ 18:13 20 września 2020
Dr hab. Przemysław Czarnek, od 2019 r. poseł Prawa i Sprawiedliwości, wcześniej wojewoda lubelskiPAP/Marcin Obara
Według doniesień mediów, zapadła już decyzja w sprawie zmian na stanowisku szefa resortu sprawiedliwości. Wymieniany jako następca obecnego ministra Zbigniewa Ziobry poseł Przemysław Czarnek zaznacza, że takiej propozycji na razie nie otrzymał, a o konkretach będzie można mówić dopiero wówczas, gdy funkcja Ministra Sprawiedliwości będzie miała wakat i poseł Czarnek usłyszy propozycję objęcia stanowiska.

Zbliża się zapowiadana przez polityków Prawa i Sprawiedliwości rekonstrukcja rządu. Atmosferę wokół tematu podgrzewa kryzys w obozie Zjednoczonej Prawicy związany z zeszłotygodniowym głosowaniem ws. „Piątki dla zwierząt” autorstwa PiS. W nocy z czwartku na piątek posłowie głosowali w tej sprawie w Sejmie. Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości w większości opowiedzieli się za „Piątką dla zwierząt” jednak posłowie koalicyjnej Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry zagłosowali przeciw, a przedstawiciele drugiego koalicyjnego ugrupowania – Porozumienia Jarosława Gowina wstrzymali się od głosu.

Po konflikcie w obozie Zjednoczonej Prawicy przedstawiciele władz partii i klubu Prawa i Sprawiedliwości podkreślali, że dla nich na ten moment koalicji już nie ma. Politycy, komentatorzy i publicyści mówią o przyspieszonych wyborach lub utworzeniu rządu mniejszościowego, jednak wciąż nie zapadły konkretne decyzje w sprawie przyszłości koalicji. Nie ustają natomiast spekulacje, że Zbigniew Ziobro, od 2015 r. kierujący resortem sprawiedliwości w rządzie Beaty Szydło, a następnie Mateusza Morawieckiego, może utracić stanowisko.

Tygodnik „Wprost” informował, że jednym z polityków branych pod uwagę jako ewentualni następcy Zbigniewa Ziobry może być poseł Przemysław Czarnek, obecnie wiceszef sejmowej komisji sprawiedliwości, wcześniej wojewoda lubelski. Portal DoRzeczy.pl podaje, że decyzja właściwie już zapadła.

Co na to sam zainteresowany? W rozmowie z DoRzeczy.pl Czarnek dał do zrozumienia, że jak dotąd takiej propozycji nie otrzymał.

– Jeśli partia proponowałaby mi funkcję, która wakuje i byłaby zgodna z moimi komptencjami, trzeba by było propozycję rozważyć – wskazał parlamentarzysta. Przemysław Czarnek podkreślił przy tym, że „sama już propozycja jest zaszczytem”. Poseł PiS zastrzegł jednak, że o konkretach można będzie mówić dopiero wówczas, gdy omawiane stanowisko będzie miało wakat, a Czarnek otrzyma propozycję objęcia tej funkcji ze strony partii rządzącej.

Jak na razie na jutro zapowiedziane jest spotkanie kierownictwa Prawa i Sprawiedliwości. W nadchodzącym tygodniu ma zapaść decyzja zarówno w sprawie przyszłości koalicji, jak i zmian w rządzie.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, wprost.pl

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze