Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski tłumaczy, co dalej z Kukiz’15 i Konfederacją oraz czy PSL pójdzie w szeregu z Grzegorzem Schetyną? ZOBACZ

M.N. 19:19 29 maja 2019
Telewizja Republika
Gościem red. Doroty Kani w kolejnej odsłonie programu „Dziennikarski poker” był dr Jerzy Targalski. – Kukiz’15 przestanie istnieć, a to co będzie robił Paweł Kukiz nie ma najmniejszego znaczenia – mówił Targalski.

– Kukiz’15 jest martwy, jesteśmy już po pogrzebie. Teraz trzeba na to spojrzeć z punktu widzenia posłów Kukiz’15 – każdy z ich myśli o jednym, aby się załapać i pozostać dalej posłem. Od ogłoszenia wyników każdy poseł klubu zastanawia się do kogo dołączyć, aby się uratować – mówił na antenie Telewizji Republika dr Targalski.

– Kukiz’15 przestanie istnieć, a to co będzie robił Paweł Kukiz nie ma najmniejszego znaczenia.

Co z Konfederacją?

– Kierownictwo pozostaje na miejscu i mają problem, bo nie mogą istnieć bez Korwina-Mikkiego, Brauna, którzy są z jednej strony ich atutem, a z drugiej obciążeniem, gdyż spychają całą Konfederację do niszy. Problem jest taki, że Konfederacja po połknięciu części Kukiz’15 nie ma wyboru – może się rozwijać tylko kosztem twardego elektoratu PiS. Żeby pozyskać ten elektorat, to PiS musi wrócić do taktyki kapitulacji, a Konfederacja musi atakować – tłumaczył nam dr Targalski.

RADOŚĆ WIOSNY PO WYNIKACH WYBORÓW DO PE

– Robert Biedroń musi zostać na miejscu, aby dokonywać swojej „rewolucji” i „spederaściać” społeczeństwo – co się na szczęście nie uda. KE nie ma wyboru może się rozszerzać tylko kosztem elektoratu Biedronia. Wszelkie gadanie, że nie będzie atakował wartości jest o tyle bezwartościowe, że KE nie zaostrzając przekazu nie zabierze podstawy elektoratu Biedronia – stwierdził dr Jerzy Targalski.

– Pamiętajmy, że kadry pozostają, a tylko nazwy się zmieniają. Mieliśmy Palikota, Nowoczesną, a teraz mamy Wiosnę – dodał.

Czy Wiosna pójdzie w jednym szeregu z Grzegorzem Schetyną?

– To zależy od sondaży. Jeżeli PO uda się odebrać wyborców Wiośnie, to Biedroń nie będzie miał wyboru. Jednak, jeśli się to nie uda to pójdzie sam – wyjaśnił gość red. Doroty Kani.

Co dalej z PSL?

– Myślę, że ostatecznie PSL zostanie zdyscyplinowany i nie złamie tej koalicji. Jest trudno wrócić, bo z pewnością każdy to zapamięta. Myślę, że PSL będzie jedynie walczył o lepszą pozycję w KE. Całe gadanie, że wystąpimy czy też nie to handel o lepszą pozycję kosztem PO – powiedział nam dr Targlaski.

Jego zdaniem w wyborach nie mają znaczenia programy tylko emocje, twarze i korzyści. 

– Tak bezczelny atak na Kościół i tradycję przez KE musiał spowodować reakcję emocjonalną i okazało się, że duże miasta są zdeprawowane, a ludzie o zdrowych rozsadkach poszli i zagłosowali przeciwko tym dziwnym wartościom. 

ZACHĘCAMY DO OGLĄDANIA KOLEJNEGO ODCINKA PROGRAMU „DZIENNIKARSKI POKER”.

Tutaj zobacz poprzednie odcinki:

Girzyński: to co prezentuje środowisko skupione przez Grzegorza Schetynę to jedno wielkie mamienie Polaków

Minister Gliński: każdy głos oddany na Konfederację to głos stracony. Ich przekaz ma charakter prorosyjski

Pytania, sugestie, materiały mogą Państwo wysłać na adres dp@telewizjarepublika.pl

ZACHĘCAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ ROZMOWY, KTÓRA JUŻ W KRÓTCE BĘDZIE DOSTĘPNA NA YOU TUBIE TELEWIZJI REPUBLIKA!


Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze