Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Dr Targalski: wizyta prezydenta Dudy w USA niezwykle ważna w obliczu zbliżających się wyborów

M.N. 19:20 17 czerwca 2020
Telewizja Republika
Gościem red. Doroty Kani w programie „Dziennikarski poker” był dr Jerzy Targalski, politolog, który komentował m.in. planowaną wizytę prezydenta Andrzeja Dudy w USA. – Ważna jest teraz wizyta prezydenta Dudy w USA, a konkretnie spotkanie z prezydentem Trumpem – mówił gość red. Kani.

Do wyborów prezydenckich zostało półtora tygodnia. Jesteśmy na ostaniej prostej kampanii prezydenckiej. Przypomnijmy również, że 17 czerwca – czyli już dzisiaj w studiu TVP spotka się 11 kandydatów w wyborach prezydenckich, w tym Andrzej Duda i Rafał Trzaskowski, który według sondaży jest głównym kontrkandydatem obecnego prezydenta. Przypominamy, że możecie Państwo oglądać debatę dzisiaj o 21:00 na antenie Telewizji Republika.

– Najwięcej głosów w I turze zdobędzie oczywiście prezydent Duda. (…) Trzaskowskiemu udało się wyeliminować konkurencję w postaci Hołowni i Kosiniak-Kamysza. Ciekawe zatem, jaki będzie wynik pana Boska i czy nie wskoczy na trzecie miejsce – analizował dr Targalski.

Jego zdaniem prezydent Duda nie ma obecnie szans na zwycięstwo w I turze. Z kolei jak powiedział „Kosiniak-Kamysz nie ma żadnych szans na zwycięstwo”.

Rafał Trzaskowski

– Jeśli weźmiemy wszystkich doradców rodem z bezpieki, to wszystko jest jasne! To kandydat starego układu – ocenił dr Jerzy Targalski.

W jego ocenie obóz Zjednoczonej Prawicy miał wiele możliwości, aby zapewnić sobie zwycięstwo. – Wszelkie ukłony wobec strony przeciwnej nie pomogą, bo obozu targowicy i dewiantów prezydent sobie nie przysposobi. Warto trzymać się swojej linii i swoich wyborców – podkreślił politolog. 

– Ważna jest teraz wizyta prezydenta Dudy w USA, a konkretnie spotkanie z prezydentem Trumpem. Zwłaszcza jeśli zakończy się ono deklaracją o zwiększonej obecności wojsk amerykańskiej w Polsce. (…) W dalszym ciągu większość społeczeństwa popiera nasz sojusz z USA. Jeśli okaże się, że będzie sukces w tej materii, to byłby istotny postęp – tłumaczył Targalski. 

Prezydent Czech popiera Rafała Trzaskowskiego

– Nie przysporzy mu to żadnych głosów. Prezydent Czech jest czołowym przedstawicielem obozu rosyjskiego w Czechach i to jest akurat oczywiste – skomentował dr Targalski. 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze