Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Grecja płonie! Strażacy walczą z potężnym żywiołem

AS 11:40 13 sierpnia 2019
pixabay
Z licznymi pożarami lasów wzmaganymi silnym wiatrem walczy we wtorek około 120 strażaków na greckiej wyspie Eubea - pisze agencja Reutera. W ostatnich trzech dniach w całej Grecji straż pożarną wzywano w sumie do 182 pożarów.

Na Eubei, drugiej największej wyspie Grecji, strażacy korzystają ze wsparcia śmigłowców i samolotów. Ewakuowano już mieszczący się na wyspie klasztor i trwają przygotowania ewakuacji dwóch miejscowości, którym zagraża ogień.

 

Jak informuje Reuters, dymu jest tak dużo, że spowija niebo nawet nad oddalonymi o ponad 100 kilometrów Atenami. Na razie nie ma informacji o ofiarach tych pożarów; meteorologowie spodziewają się, że wiatr osłabnie we wtorek wieczorem.

 

 

W ostatnich dniach w Grecji utrzymują się wysokie temperatury i silne wiatry, co powoduje, że łatwo jest o zaprószenie i rozprzestrzenienie się ognia. Greckie ministerstwo ochrony obywateli apeluje do wszystkich o szczególną ostrożność. Największe szkody pożar spowodował na małej wyspie Elafonisos u wybrzeży Peloponezu. W sobotę, kiedy wybuchł tam ogień, wyspę opuściło ponad trzy tysiące turystów. 

 

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


OTWARTYM TEKSTEM (ODC. 204) - TOMASZ DUKLANOWSKI ZDRADZA KULISY GRODZKIGATE
Wczytuję komentarze...
Najnowsze