Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Gruzińskie władze alarmują! Gruzini są dyskryminowani w separatystycznej Osetii Południowej

AS 11:52 18 lutego 2020
pixabay
W separatystycznej Osetii Południowej samozwańcze władze zablokowały Gruzinom możliwość przekraczania tymczasowej linii granicznej, a w ostatnich dniach wycofano z aptek i sklepów wszystkie lekarstwa i preparaty medyczne, które miały napisy w języku gruzińskim - poinformowała gruzińska minister do spraw pojednania Ketewan Cychełaszwili.

Wcześniej wspierani przez rosyjskie wojska separatyści prowadzili na okupowanych terytoriach akcję niszczenia pomników gruzińskiej kultury. Według władz Gruzji w okupowanej przez Rosję Osetii Południowej pogłębia się kryzys humanitarny.

Coraz więcej osób potrzebuje pomocy lekarzy oraz dostępu do lekarstw, środków higieny i żywności. Gruziński resort do spraw pojednania zwraca uwagę na fakt, że separatyści zablokowali możliwość udzielenia pomocy najbardziej potrzebującym osobom.

Jednocześnie szefowa ministerstwa podkreśla, że usunięcie z aptek, punktów medycznych i sklepów lekarstw pochodzących z Gruzji uderza nie tylko w Gruzinów mieszkających w Osetii Południowej, lecz także w samych Osetyjczyków. "Te lekarstwa ratują życie wielu osobom" - cytują gruzińskie media wypowiedź gruzińskiej minister.

Jednocześnie gruzińscy dziennikarze przypominają, że południowoosetyjscy separatyści wspierani przez rosyjską armię już wcześniej niszczyli gruzińskie cerkwie, pomniki kultury, a nawet nagrobki na cmentarzach.

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze