Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

IPN ponownie rozpatrzy sprawę Jedwabnego? "Pojawiają się nowi świadkowie i problemy"

lml 12:53 22 lipca 2016
Telewizja Republika
Nowy szef Instytutu Pamięci Narodowej Jarosław Szarek zapowiedział, że jeśli "pojawią się nowe fakty" Instytut wznowi śledztwo w sprawie pogromu w Jedwabnem.

Jarosław Szarek zaapelował, aby nie "nie redukować działań IPN do jednego tematu". – Na tym polega praca historyka – pojawiają się nowi świadkowie i problemy, które wymagają rozpatrzenia sprawy od nowa – przyznał. Dodał, że jeśli "pojawią się nowe fakty" w tej sprawie, wznowienie śledztwa będzie "obowiązkiem" Instytutu.

Nowy prezes Instytutu Pamięci Narodowej zapowiedział, że jego celem jest "przywrócenie misji Instytutu". – Przed nami wiele innych nowych wyzwań badawczych – zakończył.

Jarosław Szarek nowym prezesem IPN

Wczoraj Sejm powołał dr. Jarosława Szarka na nowego prezesa Instytutu Pamięci Narodowej. Zastąpi on na tym stanowisku dr. Łukasza Kamińskiego. Za kandydaturą dr. Szarka głosowało 256 posłów, przeciw było 166, a wstrzymało się 13.

Dr Jarosław Szarek jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Obecnie jest pracownikiem IPN w Krakowie, gdzie zajmuje się edukacją. Po wprowadzeniu stanu wojennego zaangażował się w działalność opozycyjną, podczas której m.in. kolportował i drukował podziemną prasę. Jest autorem wielu publikacji i książek poświęconych najnowszej historii Polski.

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze