Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Kolejne popisy Tokarczuk: Jestem zawstydzona, że polski rząd odmówił przyjęcia imigrantów

A.N 18:36 11 grudnia 2019
//Martin J. Kraft [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)]
We wtorek laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury, Olga Tokarczuk, odwiedziła uczniów w imigranckiej dzielnicy Sztokholmu Rinkeby. Podczas spotkania krytykowała polski rząd za barak otwartości i niechęć wobec imigrantów.

Spotkania laureatów Nagrody Nobla z młodzieżą w dzielnicach Rinkeby oraz Tensta, gdzie często dochodzi do strzelanin oraz podpaleń samochodów, to niepisana tradycja od trzydziestu lat. Z uczniami spotkała się także Olga Tokarczuk, która zachęcała ich do odwiedzenia Polski. Nie szczędziła także krytyki rządzących:

– Przyjedzcie do Polski, to normalny kraj, ale nie jest tak kolorowy, jak Szwecja. Brakuje mi tego w moim małym kraju.

– Jestem zawstydzona tym, że polski rząd odmówił przyjęcia imigrantów. (…) Polski rząd nie jest otwarty, mam nadzieję, że możemy to zmienić – słyszymy na nagraniu, jakie zamieściła dziennikarka "Gazety Wyborczej" Dominika Wielowieyska.

Olga Tokarczuk we wtorek odebrała w Sztokholmie złoty medal i dyplom noblowski. Na tym jednak nie kończy się Tydzień Noblowski. Przed laureatką jeszcze szereg spotkań. Weźmie udział jeszcze m.in. w przyjęciu wydanym przez szwedzką rodzinę królewską na oraz w raucie przygotowanym przez Ambasadę RP w Sztokholmie.

 

Źródło: wPolityce/MEDIA

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze