Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Koronawirus daje się we znaki! Lekkoatletyczne HMŚ - światowa federacja przełożyła imprezę na 2021 rok

M.N. 21:27 29 stycznia 2020
fot. ilustracyjne / Wikimedia Commons
Nie odbędą się zaplanowane na 13-15 marca w Nankinie halowe mistrzostwa świata w lekkoatletyce. Zostały przełożone na przyszły rok - poinformowała w środę światowa federacja World Athletics. Powodem jest szerzący się koronawirus.

W 2021 roku, ale tydzień wcześniej (5-7 marca), zaplanowane są w Toruniu halowe mistrzostwa Europy. 

"Wiemy, że władze Chin robią wszystko, by wirus się nie rozszerzał, ale musimy chronić naszych sportowców, członków federacji i partnerów" - napisano na oficjalnej stronie światowej federacji. 

Epidemia zapalenia płuc wywoływanego przez nowy rodzaj koronawirusa wybuchła w grudniu w Wuhan w środkowych Chinach. Według oficjalnych danych w Chinach kontynentalnych potwierdzono dotychczas prawie 6 tys. przypadków zakażenia i 132 zgony spowodowane wirusem. Poza tym w Hongkongu odnotowano osiem przypadków zakażeń, a w Makau - pięć. Chińskie władze praktycznie odcięły od świata liczący 11 mln mieszkańców Wuhan i wprowadziły ograniczenia w przemieszczaniu się w szeregu okolicznych miast.

 

Wirus przedostał się jednak poza granice Chin. Dotychczas ponad 70 przypadków potwierdzono w kilkunastu innych państwach, w tym dwóch europejskich - we Francji i w Niemczech.

Źródło: Reuters, IAR, media

Wczytuję ocenę...


KONFEDERACJA WPISAŁA SIĘ JAKO POŻYTECZNI IDIOCI W NARRACJĘ PLATFORMY - RAFAŁ ZIEMKIEWICZ
Wczytuję komentarze...
Najnowsze