Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Król: Patryk Jaki ma ogromną szansę zwyciężyć. Trzaskowski nie wejdzie do drugiej tury wyborów

K. Sz. 18:00 7 maja 2018
Telewizja Republika
Gościem red. Marcin Bąka w programie „Wolne głosy po południu” w Telewizji Republika, byli Marek Król, publicysta tygodnika"SIECI" i Tomasz Truskawa, Stowarzyszenie Wolnego Słowa, –niewątpliwie warszawa podczas wyborów będzie skupiała w sobie elementy walki z obozem rządzącym i obrony PO– mówili w programie.

rnictwo:

–Ślemy wyrazy współczucia, osobom pogrążonym w rozpaczy. Obecnie sytuacja w górnictwie jest bardzo trudna. Myślę, że to jest skomplikowany temat. Nie przypadkiem górnicy bronią się przed utratą pewnych dodatkowych świadczeń. Niestety tragedie pod ziemią zdarzają się zbyt często– mówił Marek Król

 –Takie sytuacje, wypadki pod ziemią są nie do przewidzenia. To jest potwornie niebezpieczna praca. Węgiel jest naszym głównym źródłem energii. Dlatego Niemcom tak on przeszkadza. Stoimy na węglu. W latach 80 górnicy byli chłopcami do bicia– dodał Tomasz Truskawa.

 41 Rocznica śmierci Stanisława Pyjasa

 – To temat na długą wypowiedz. Chciałbym żeby autorzy porównujący obecną sytuację kraju do sytuacji która panowała w PRL,zastanowili się nad tym co mówią, jest to co najmniej niesmaczne. Po zamordowaniu Pyjasa, w Krakowie powstał Studencki Komitet Solidarności, to był ważny element w tworzeniu niezależnego podziemia. Obudziło to społeczeństwo do działania. Z tego środowiska wywodzą się ważne dla opozycji demokratycznej osobowości– tłumaczył Truskawa

 – Śmierć Pyjasa świetnie ukazuje „film trzech kumpli” Ewy Stankiewicz, który pokazuje całą prawdę o czasach PRL. Jak można było zafałszowywać prawdę. W jego śmierci była zawarta cała prawda o tamtych czasach. To jest jądro całego PRL. To sytuacja do dziś nie wyjaśniona, a jego mordercy chodzą po świecie do dzisiaj.

 Kampania wyborcza do samorządów :

 – Powinien być określony termin na prowadzenie kampanii, chociażby dlatego, żeby pilnować funduszy przekazywanych na nie. Zakazywanie prowadzenia kampanii mija się z celem, to jest zupełnie nie potrzebny formalizm– mówił Król

 Czy będzie to kampania PiS/antyPiS ?

 – Są to wybory samorządowe i oba te elementy będą się pojawiać. Kwestie mostów, żłobków, reforma edukacyjna...niewątpliwie warszawa będzie skupiała w sobie elementy walki z obozem rządzącym i obrony PO. Jednak myślę, że będą dominowały sprawy lokalne– zaznaczył Truskawa.

 – W tej chwili dominuje Patryk Jaki. Trzaskowski zaczął falstartem, i myślę, że Patryk Jaki ma ogromną szansę zwyciężyć. Moim zdaniem Trzaskowski nie wejdzie do drugiej tury wyborów. PO jest zbyt obciążona mafią reprywatyzacyjną, i wielu warszawiaków jest tym zmęczona, chce prawdy i uczciwego podejścia– zakończył Marek Król.

 

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze