Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Litwa: Prezydent ułaskawił rosyjskich szpiegów

A.N 10:36 15 listopada 2019
Pxhere/grafika ilustracyjna
Prezydent Litwy Gitanas Nauseda ułaskawił dziś dwóch Rosjan skazanych w 2017 roku za szpiegostwo - wynika z oficjalnego komunikatu kancelarii prezydenta. Toruje to drogę do ewentualnej wymiany szpiegów z Moskwą - pisze AFP.

Na oficjalnej stronie internetowej prezydenta Litwy ukazało się oświadczenie, z którego wynika, że Nauseda podpisał dekret o ułaskawieniu dwóch Rosjan Nikołaja Filipczenki i Siergieja Moisejenko. Odbywają oni kary więzienia za szpiegostwo na Litwie 

Obaj mężczyźni zostali skazani za szpiegostwo w 2017 r. Dekret prezydencki stanowi, że ułaskawiono ich na podstawie przepisu kodeksu karnego, który wszedł w życie w tym tygodniu, regulując wymianę szpiegów.

– Obecnie w żaden sposób nie komentujemy sprawy. Odpowiemy na ewentualne pytania w najbliższej przyszłości - powiedział rzecznik prezydenta Antanas Bubnelis.

Według litewskich mediów, powołujących się na anonimowe źródła, dwóch Rosjan Nikołaj Filipczenko i Siergiej Moisiejenko, może zostać wymienionych na dwóch Litwinów, Jewgienija Mataitisa i Aristidasa Tamosaitisa oraz na Norwega Frode'a Berga, którzy  w 2016 zostali skazani w Rosji za szpiegostwo.

Wkrótce odpowiemy na ewentualne pytania – powiedział rzecznik prezydenta, Antanas Bubnelis.

Źródło: niezależna/media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze