Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Minister Suski do Klubów "Gazety Polskiej": dzięki tej działalności odbudowała się Polska

M.N. 13:20 15 czerwca 2019
Telewizja Republika
- Dzięki tej działalności (klubów GP - red.) odbudowała się Polska i w dużym stopniu dzięki takim postawom Prawo i Sprawiedliwość odnosi sukcesy - powiedział podczas drugiego dnia XIV Zjazdu Klubów Gazety Polskiej w Spale szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów, Marek Suski.

Marek Suski podziękował Tomaszowi Sakiewiczowi za to, że stworzył kluby "Gazety Polskiej".

Dziękował również za to, "że wspaniale prowadzi tygodnik i TV Republika, że stworzył tak piękny koncern polskości - coś, czego bardzo brakowało".

– Pamiętam jeszcze czasy PRL, kiedy każdy z nas w swoim sercu tęsknił za wolną Polską, za tym, żebyśmy mogli pamięć o Polsce przypominać, kultywować i bronić. Wydawało się, że po 1989 r. upadł komunizm i nie trzeba będzie walczyć o Polskę, o prawdę i historię. Okazało się jednak, że były w Polsce siły, które chciały zapomnieć o tym, co było, zapomnieć o katach, którzy mordowali Polaków, a my byliśmy obywatelami II kategorii albo i III, którzy jeżeli przypominają o historii i chodzą do kościoła to są ciemnogrodem albo moherami - wspominał.

Marek Suski przypomniał, że "wtedy powstały wolne media".

– Pamiętam, kiedy powstawała "Gazeta Polska". Ruch nie chciał brać tej gazety, kiedy już wziął to chował pod "Wyborczą", jak się o nią poprosiło w kiosku to sprzedawca łaskawie ją wyciągał. Polskość jest jednak na tyle silna, że powoli, mozolnie odbudowaliśmy swoją miłość do Polski - mówił.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze