Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Msza święta w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej z udziałem najwyższych władz państwowych

M.N. 20:05 10 września 2019
Telewizja Republika
Prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i inni politycy PiS uczestniczą we wtorek wieczorem w warszawskiej archikatedrze św. Jana Chrzciciela we mszy św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej.

W archikatedrze są także m.in. wicepremier Piotr Gliński, szef MON Mariusz Błaszczak, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, b. minister obrony Antoni Macierewicz, europoseł Joachim Brudziński, wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, parlamentarzyści oraz bliscy ofiar katastrofy smoleńskiej.

W wtorek rano mszę św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej odprawiono w warszawskim kościele seminaryjnym. Uczestniczyli w niej m.in. politycy Prawa i Sprawiedliwości. Po liturgii ich delegacja złożyła wieńce przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego i Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 r. przy pl. Piłsudskiego w Warszawie.

 

W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, 10 kwietnia ub. roku, odbył się 96., ostatni z organizowanych w smoleńskie miesięcznice marsz z warszawskiej archikatedry przed Pałac Prezydencki. Prezes PiS, brat tragicznie zmarłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego, mówił wówczas, że odbyło się 96 marszów - tyle, ile było ofiar katastrofy smoleńskiej - i zapowiedział, że choć miesięcznice będą obchodzone, to marsz pamięci będzie się odbywał tylko raz w roku. Wcześniej, po wieczornej mszy w archikatedrze św. Jana Chrzciciela uczestnicy comiesięcznych obchodów przechodzili wieczorem w kierunku Pałacu Prezydenckiego zamkniętą dla ruchu, ogrodzoną barierami i zabezpieczaną przez policję ulicą.

 

10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu wiozącego delegację na uroczystości katyńskie w Smoleńsku zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka, najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego oraz ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.

Źródło: Telewizja Republika, IAR, media

Wczytuję ocenę...


KONIEC SYSTEMU (ODC.166/1) - CAŁA PRAWDA O ANDRZEJU TRETYNIE - MODELOWYM REKTORZE III RP
Wczytuję komentarze...
Najnowsze