Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Niemiecki biznesmen o Polakach: „Zabiłbym wszystkich” . Skandaliczny wyrok ws Hansa G.

A.N. 18:13 4 marca 2020
Telewizja Republika
Natalia Nitek Płażyńska ma przeprosić Niemca Hansa G. za to, że nagrywała jego wypowiedzi. Przeprosiny mają być publiczne, na dwóch kontach w mediach społecznościowych, przez cały miesiąc. Ponadto ma wpłacić 10 tys. zł na WOŚP oraz pokryć koszty sądowe - to wyrok, jaki zapadł dziś w postępowaniu cywilnym w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku. - Jestem zbulwersowana, ale nie poddaję się! Będzie kasacja, będę dalej walczyła - powiedziała Nitek-Płażyńska niedługo po zakończonej rozprawie.

 „Polish League Against Defamation” we wpisie na Twitterze  poinformowała o wyroku w sprawie pomiędzy Natalią Nitek-Płażyńską oraz Hansem G.

„Sąd w Gdańsku powiedział, że to nagrywanie Niemca, kiedy obraża Polaków, było zachowaniem "niegodnym" i dlatego Natalia Nitek-Płażyńska ma przeprosić Hansa G.” - wskazuje Reduta.

– Natalia Nitek-Płażyńska ma przeprosić Niemca Hansa G. za to, że nagrywała jego wypowiedzi. Przeprosiny mają być publiczne na dwóch kontach w mediach społecznościowych, przez cały miesiąc. Ponadto Nitek-Płażyńska ma wpłacić 10 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz pokryć koszty sądowe. – czytamy w dalszym komunikacie. 

Do sprawy za pośrednictwem Twittera odniosła się również Natalia Sitek-Płażyńska. Zadeklarowała, że złoży kasację.

"Tu chodzi o NASZĄ POLSKĄ GODNOŚĆ. Proszę Państwa, bądźmy razem. Tu chodzi o Nas, Polaków" - czytamy we wpisie.

Przypomnijmy, że w lutym 2019 r. Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał Hansa G. za winnego mowy nienawiści wobec Polaków. Nakazał mu przeprosiny powódki i wpłatę 50 tys. zł zadośćuczynienia na rzecz Muzeum Piaśnickiego w Wejherowie. Biznesmen wniósł o oddalenie wyroku w całości. Jak uważa, Natalia Nitek Płażyńska naruszyła jego dobra osobiste, upubliczniając treść prywatnych i - jego zdaniem - zmanipulowanych rozmów.

Przed Sądem Apelacyjnym w Gdańsku rozpoczął się proces odwoławczy w tej sprawie. Ogłoszenie prawomocnego wyroku sędzia Małgorzata Zwierzyńska zapowiedziała wówczas na dziś, 4 marca 2020 roku.

Natalia Nitek-Płażyńska pracowała była pracownicą Pos System przez pół roku

W marcu 2016 r. Telewizja Republika wyemitowała program, w którym kobieta zaprezentowała zarejestrowane z ukrycia nagrania, ilustrujące znieważanie jej na tle m.in. narodowościowym przez Hansa G. Niemiecki przedsiębiorca mówił m.in. "nienawidzę Polaków; nie to, że ich nie lubię, nienawidzę ich. Oni wszyscy są cwelami i idiotami. Lepiej jest w Afryce. Jesteście gównem".

"Tak, jestem! Jestem hitlerowcem! To wina tego kraju (Polski -red.), że taki jestem" - miał też mówić biznesmen. "Zabiłbym wszystkich Polaków. Nie miałbym z tym problemu" - słychać było na nagraniu.

 

Źródło: niezależna.pl/Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze