Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Odważny, wiarygodny, profesjonalny". Prof. Zembala chwali ministra Szumowskiego

JJ 21:14 10 kwietnia 2020
Fot. Tomasz Leśniowski / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)
Były minister zdrowia w rządzie Ewy Kopacz, prof. Marian Zembala chwali obecnego szefa resortu zdrowia, prof. Łukasza Szumowskiego. W rozmowie z Wprost.pl lekarz mówił o walce Polski z pandemią koronawirusa.

– Zdążyliśmy wyciągnąć wnioski z tego, co się działo we Włoszech, a później w Hiszpanii. Szybko i sprawnie zareagowało Ministerstwo Zdrowia- podkreślił prof. Zembala. W ocenie byłego ministra, w obecnej sytuacji najbardziej pomoże nam izolacja oraz „uszczelnienie łańcucha epidemicznego w taki sposób, żeby nie powstały nowe ogniska”.

– A jeżeli jest już podejrzenie kontaktu, to potrzebna jest szybka identyfikacja dzięki testom- tłumaczył rozmówca Wprost.pl. Pytany o to, kiedy można spodziewać się ustania epidemii, lekarz odpowiedział:

– Według mojej wiedzy, nie możemy. Możemy mieć pewne predykcje, czyli przewidywania w oparciu o krzywe w innych krajach, zwłaszcza sąsiednich. Mówimy o tendencji, czyli o spłaszczaniu się krzywej zachorowań, o której mówi minister zdrowia i nasi epidemiolodzy.

Prof. Marian Zembala pozytywnie wypowiedział się o pracy obecnego ministra zdrowia.

– Łukasz Szumowski jest odważny w swoich decyzjach. Jest wiarygodny i szczery, swoją misję spełnia w sposób godny i profesjonalny. To jest bardzo zdolny elektrofizjolog, kardiolog- powiedział.

 

Źródło: Wprost.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Najnowsze