Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Okupacja siedziby PKP Cargo w Warszawie. "Walczymy o podwyżki dla pracowników"

dc 14:04 28 lipca 2015
WIKIPEDIA/ PANEK/ CC BY 3.0
Nie doszło do porozumienia podczas negocjacji płacowych w warszawskiej siedzibie PKP Cargo. Po tym, jak zarząd spółki zaproponował pracownikom 45 zł podwyżki związkowcy zerwali rozmowy.

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" poinformowała w specjalnym oświadczeniu, że podczas gdy zarząd PKP Cargo decyzją rady nadzorczej otrzymał podwyżkę w wysokości 10 tys. zł, pracownikom zaproponowano dodatek w wysokości 45 zł. 

Podczas rozmów na etapie mediacji w sporze zbiorowym dotyczącym podwyżki wynagrodzeń dla pracowników spółki PKP CARGO S.A. strona związkowa uzyskała informację o podwyżkach wynagrodzeń dla Zarządu Spółki w wysokości ok. 10 tysięcy złotych. Wobec tego faktu, a także wobec braku nowych propozycji Zarządu PKP CARGO ws. Podwyżek dla pracowników i niemożności osiągnięcia porozumienia na etapie mediacji, związki zawodowe biorące udział w sporze postanowiły zawiązać komitet protestacyjno-strajkowy i przeprowadzić referendum strajkowe w PKP CARGO – czytamy w dokumencie.

Związkowcy podjęli również decyzję o pozostaniu na sali negocjacyjnej do czasu osiągnięcia porozumienia. – Po tak bezczelnej propozycji wszystkie organizacje związkowe podjęły decyzję o nieopuszczaniu siedziby spółki, co de facto oznacza jej okupację – powiedział Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność".

O strajku w siedzibie PKP Cargo poinformowano również na portalu społecznościowym.

 

 

 

Źródło: www.solidarnosc.org.pl, telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


W PUNKT - Ardanowski: Żywności w Polsce nie zabraknie! Rozpłochowski: Opozycja straszy śmiercią
Wczytuję komentarze...
Najnowsze