Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Pracowniku, "maskuj się"! Nawet w open space czy biurowej kuchni

JJ 13:40 29 listopada 2020
Są nowe zasady dotyczące zasłaniania ust i nosa m.in. w miejscu pracyPixabay, CC0
Nie wszyscy musimy pracować z domu, jednak zobowiązani jesteśmy do przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Od wczoraj przepisy wymagają, aby nawet w biurowym open space, gdzie nie ma zbyt wielu osób, nosić maskę ochronną.

W sobotę 28 listopada obowiązek zasłaniania ust i nosa rozszerzył się na wszystkie pomieszczenia, w których przebywa więcej niż jedna osoba. Wcześniej pracownicy mogli nie nosić maski, powołując się przy tym na wyjątek związany z „wykonywaniem czynności służbowych”.

Od soboty obowiązek dotyczyć będzie nawet firmowej kuchni. Od nowych przepisów wdrożonych rozporządzeniem rządu z 26 listopada, „wyjątków nie ma”.

Te same zasady dotyczą również budynków użyteczności publicznej przeznaczonych na potrzeby: administracji publicznej, wymiaru sprawiedliwości, kultury, kultu religijnego, oświaty, szkolnictwa wyższego, nauki, wychowania, opieki zdrowotnej, społecznej lub socjalnej, obsługi bankowej, handlu, gastronomii, usług, w tym usług pocztowych lub telekomunikacyjnych, turystyki, sportu, a także obsługi pasażerów w transporcie kolejowym, drogowym, lotniczym, morskim czy też wodnym śródlądowym.

Jak rozwiązać kwestię spożywania posiłków w pracy? Wielu ekspertów, cytowanych przez portal prawo.pl, z tego punktu widzenia postrzega ustawę jako "bubel prawny". 

 

Źródło: Business Insider Polska

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze