Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezes włoskiej Rady Służby Zdrowia: możliwe, że z pandemii wyjdziemy pod koniec lata 2021

ASy 13:39 29 listopada 2020
Koronawirus we WłoszechWikimedia
W niedzielę prezes włoskiej Rady Służby Zdrowia, prof. Franco Locatelli ocenił, że jeśli szczepionki przeciwko koronawirusowi zadziałają, pod koniec lata wyjdziemy z pandemii.
Locatelli powiedział dziennikowi "Il Fatto Quotidiano", że jeśli szczepionki otrzymają wymagane zezwolenia, pod koniec stycznia we Włoszech rozpocznie się kampania szczepień.

Zapewnił, że trwają prace nad planem dystrybucji szczepionek i ich podawania. Najpierw zaszczepionych zostać ma 800 tysięcy pracowników służby zdrowia. Potem szczepionkę otrzymać ma 4,5 miliona osób - seniorzy z domów opieki i wszyscy w wieku powyżej 80 lat.

Oceniając sytuację w szpitalach, szef Rady Służby Zdrowia stwierdził, że nadal znajduje się ona pod "presją". Ale, jak dodał, krzywa zakażeń spada:

- Widać już światełko, ale musi rozbłysnąć światło, które rozświetli się na dobre, byśmy znowu nie wrócili do punktu wyjścia.

Zapytany o to, kiedy epidemia będzie już tylko przykrym wspomnieniem, odparł:

- Chcę mieć nadzieję, że będzie to pod koniec lata, na jesieni 2021, przy takiej liczbie zaszczepionych, która na to pozwoli.

Na razie, w związku ze zbliżającymi się Świętami i nowym rokiem, "musimy zapomnieć o imprezach na placach, wielkich biesiadach, kolacjach z krewnymi i przyjaciółmi" - zaznaczył.

Locatelli wyraził także przekonanie, że nie ma obecnie warunków do tego, by otworzyć stoki narciarskie we Włoszech. 

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze