Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent desygnował Mateusza Morawieckiego na premiera

PR 11:17 14 listopada 2019
Prezydent Andrzej Duda desygnuje Mateusza Morawieckiego na Premiera i powierzy mu misję tworzenia rządu

 

- Wynik wyborów, jeżeli chodzi o większość w Sejmie, jest absolutnie jednoznaczny, znowu samodzielną większość uzyskuje Zjednoczona Prawica na czele z PiS - obóz, który ja nazywam obozem konserwatywnym - mówił prezydent.

- Dziś przychodzi ten moment, w którym następuje powierzenie misji utworzenia kolejnego rządu RP po ostatnich wyborach parlamentarnych i jest czymś zupełnie naturalnym, że misję tę otrzymuje dotychczasowy premier. Panie premierze, cieszę się, że mogę panu dzisiaj powierzyć tę tekę. Bardzo dziękuję za konsultację, zwłaszcza te wczorajsze konsultacje - długie, ale ciekawe i mam nadzieję pożyteczne zarówno dla mnie z punktu widzenia naszej przyszłej działalności, jak i przede wszystkim także dla pana premiera - dodał Andrzej Duda.

- Cieszę się że mogę panu przekazać tę tekę. Jasno mogę zobaczyć, że 4 lata pańskiego doświadczenia sprawowania władzy wykonawczej, jako wicepremiera, ministra finansów i premiera, dało ogromne doświadczenie, które pozwoli wyeliminować pewne mankamenty i wprowadzić pewne zmiany – powiedział Andrzej Duda.

- Mamy wspólną wizję polityki, ukierunkowanej na obywatela, na wzmacnianie polskiej gospodarki - dodał.

 

prezydent22

Źródło: Telewizja Republika

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze