Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Prezydent Zurabiszwili: Rosja zaatakowała suwerenność i bezpieczeństwo Gruzji

AS 9:45 22 lutego 2020
Wikimedia Commons
Prezydent Gruzji potępiła Rosję za ubiegłoroczny cyberatak na infrastrukturę internetową kraju. Samole Zurabiszwili oświadczyła, że Rosja zaatakowała suwerenność i bezpieczeństwo Gruzji.

Potępiając działania Rosji gruzińska prezydent oświadczyła, że podjęta przez Rosję próba sparaliżowania działalności urzędów państwowych była zamachem na wolność i suwerenność Gruzji.

W ocenie Salome Zurabiszwili, Moskwa kolejny raz dopuściła się „wołającego o pomstę naruszenia międzynarodowych zasad oraz zastosowała wobec Gruzji metody stosowane we współczesnej wojnie hybrydowej”.

Już wczoraj działania Rosji potępiła społeczność międzynarodowa, w tym kraje Unii Europejskiej, a wśród nich Polska. „Rząd RP z zaniepokojeniem przyjął informację o szeroko zakrojonym cyberataku na Gruzję, który miał miejsce 28 października 2019 roku" - napisano w specjalnym oświadczeniu, wydanym przez polskie MSZ.

Resort spraw zagranicznych podkreślił, że "wrogie i nieodpowiedzialne działania Federacji Rosyjskiej w cyberprzestrzeni, zmierzające do podważenia międzynarodowej stabilności i suwerenności innych państw, powinny być ujawniane i stanowczo piętnowane".

Źródło: IAR

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze