Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Proces rosyjskiego zabójcy Czeczena rozpocznie się w Berlinie 7 października

D.Z. 20:58 2 września 2020
Proces rosyjskiego zabójcy Czeczena rozpocznie się w Berlinie 7 października/PAP
Proces Rosjanina, który ponad rok temu zastrzelił w Berlinie Czeczena z gruzińskim obywatelstwem, rozpocznie się 7 października przed rozpatrującym sprawy związane z bezpieczeństwem państwa 2. wydziałem karnym berlińskiego Wyższego Sądu Krajowego — poinformowała dziś rzeczniczka sądu.

Postępowanie, w którego ramach zaplanowano do 27 stycznia przyszłego roku 25 rozpraw, dotyczy zabójstwa oraz naruszenia przepisów o posiadaniu broni palnej.

Złożony w sądzie w połowie czerwca przez niemiecką Prokuraturę Federalną akt oskarżenia zakłada, że sprawca działał na zlecenie "organów państwowych Federacji Rosyjskiej".

"Podłożem zlecenia zabójstwa miała być domniemana wrogość ofiary wobec państwa rosyjskiego, jak też wobec rządów autonomicznych republik Czeczenii i Inguszetii oraz rządu Gruzji" - głosi komunikat sądu.

23 sierpnia 2019 roku 40-letni Czeczen został zastrzelony w berlińskim parku Kleiner Tiergarten z pistoletu przez przejeżdżającego obok niego rowerem mężczyznę. Podejrzanego o dokonanie zabójstwa zatrzymano jeszcze tego samego dnia. Okazał się nim być 55-letni obecnie Rosjanin. Ofiara zamachu przebywała w Niemczech, oczekując na rozpatrzenie swego wniosku o azyl.

Tak zwany mord w Kleiner Tiergarten wywołał kryzys w oficjalnych stosunkach Niemiec z Rosją. Niemiecki rząd jeszcze w grudniu zarzucił Moskwie brak współpracy w wyjaśnianiu okoliczności przestępstwa i wydalił w związku z tym dwóch rosyjskich dyplomatów. Odpowiedzią Rosji było wydalenie dwóch dyplomatów niemieckich.


Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze