Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Ci barbarzyńcy zgwałcili jedną z nas, a wymiar sprawiedliwości dopuścił się gwałtu na nas wszystkich!". Skandaliczny wyrok sądu w Hiszpanii

8:51 4 listopada 2019
fotografia ilustracyjnapixabay
Kataloński sąd uniewinnił z zarzutu gwałtu pięciu mężczyzn, którzy dopuścili się agresji seksualnej na 14-latce, i skazał ich za „wykorzystanie seksualne” dziewczyny, za co jest przewidziana niższa kara. – Ci barbarzyńcy zgwałcili jedną z nas, a wymiar sprawiedliwości dopuścił się gwałtu na nas wszystkich! – zaprotestowały Hiszpanki.

 

W czwartek sąd w Barcelonie wydał wyrok w sprawie pięciu mężczyzn, którzy w 2016 r. zgwałcili 14-latkę podczas zabawy w mieście Manresa w okolicach katalońskiej stolicy. Dwaj Hiszpanie, dwaj Kubańczycy i Argentyńczyk dopuścili się czynności seksualnych na nastolatce, która pod wpływem alkoholu straciła przytomność.

Sąd w Barcelonie uznał, że sprawcy nie mogą odpowiadać za gwałt, gdyż młodzi mężczyźni nie użyli wobec niej siły ani jej nie zastraszyli. Ze względu na okoliczności oskarżeni usłyszeli wyroki od 10 do 12 lat pozbawienia wolności za „wykorzystanie seksualne”. W przypadku gwałtu kara wyniosłaby natomiast od 15 do 20 lat więzienia.

Czwartkowy wyrok zelektryzował opinię publiczną w Hiszpanii, w szczególności kobiety, które wyszły na ulice w akcie protestu przeciwko niższej niż spodziewana karze.

 

 

Czytaj także:

Dorota Kania: skąd się bierze zaostrzenie wojny kulturowej i komu najbardziej zależy na zdemolowaniu życia publicznego w Polsce

Źródło: Joanna Kowalkowska/Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze