Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

"Gruzińskie protesty i groźby Putina" - trwa walka z rosyjskimi wpływami w Tbilisi

8:35 24 czerwca 2019
zrzut ekranu: twitter.com/KiraTaylor15
Nie wygasają protesty przeciw rosnącym wpływom Rosji w Gruzji. Manifestanci domagają się dymisji rządu. Z kolei Władimir Putin ogłosił dekret o wstrzymaniu pasażerskich połączeń lotniczych do kaukaskiego kraju.

Uczestnicy weekendowych demonstracji w stolicy kraju Tbilisi domagali się dymisji ministra spraw wewnętrznych, którego oskarżają o bezwzględne działania policji wobec manifestantów w czwartek. Chcą też przeprowadzenia wcześniejszych wyborów. Ponadto protestujący żądają dymisji przewodniczącego parlamentu, który zgodził się na wejście Rosjan do gmachu izby. Irakli Kobachidze już zapowiedział odejście ze stanowiska.


Do gwałtownych starć z policją, w których rannych zostało w sumie co najmniej 240 osób, a ponad 50 wciąż przebywa w szpitalu, doszło w czwartek, gdy wielotysięczny tłum protestował przeciwko obecności w parlamencie na Międzyparlamentarnym Zgromadzeniu Prawosławnym (IAO) rosyjskiego deputowanego Siergieja Gawriłowa. Poseł do Dumy Państwowej przemawiał w nim do zgromadzonych po rosyjsku, zajmował też miejsce przewodniczącego izby. Funkcjonariusze użyli gumowych kul i gazu łzawiącego wobec protestujących, którzy rzucali w nich kamieniami i butelkami. Zatrzymano ponad 300 osób.

Gruzini mają w pamięci agresję rosyjskich wojsk na ich ojczyznę ...

 

Czytaj więcej w poniedziałkowej "Gazecie Polskiej Codziennie".

 

Autor:

Protest w Tbilisi nie ustaje! Gruzini domagają się przedterminowych wyborów

Iran pod presją Amerykanów. Trump: Nie pozwolimy im zdobyć broni jądrowej

Źródło: Aleksander Kłos / Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze