Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Rząd Czech luzuje obostrzenia. Od czwartku otwarcie sklepów

JD 14:26 29 listopada 2020
Zdjęcie ilustracyjne.pexels.com/Anna Shvets
W niedzielę Rząd Czech podczas nadzwyczajnego posiedzenia zdecydował o rozluźnieniu od czwartku obecnych obostrzeń epidemicznych. Nastąpi zniesienie zakazu wychodzenia oraz otwarcie restauracji, sklepów i zakładów usługowych.

Rząd utrzymał obowiązujący obecnie nakaz noszenia maseczek zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Jeśli chodzi o zgromadzenia publiczne, to limit osób, które mogą przebywać w grupie, wynosi 50 osób dla grup spotykających się na zewnątrz i 10 w pomieszczeniu.

W sklepach obowiązywać ma limit jednego kupującego na 25 metrów kwadratowych. Uchylono też zakaz handlu w niedzielę.
Restauracje będą mogły działać w godzinach od 6:00 do 22:00, ale przy stoliku może siedzieć maksymalnie czterech klientów. Na powierzchni całego lokalu może być obsługiwana tylko połowa gości, jaką może przyjąć lokal. Konsumpcja dań i napojów zajęcia miejsca przy stole jest zabroniona.

Zgodnie z decyzjami rządu limit uczestników nabożeństw, ślubów i pogrzebów został zwiększony do 30 osób. W nabożeństwach odprawianych w dużych świątyniach będzie mogło być więcej osób, ponieważ jest to zależne od wielkości budynku.

Teatry i sale koncertowe będą mogły działać online. Otwarte będą galerie, muzea, zamki, pałace i ogrody zoologiczne oraz botaniczne.

Zmiany obejmą także sport. Zezwolono na organizowanie zawodów. Działać będą mogły kluby fitness i baseny. Od czwartku otwarte będą hotele i pensjonaty.

W szkołach będzie obowiązywać nauka hybrydowa. Część uczniów, szkół podstawowych i średnich uczy się w budynkach szkolnych, część uczestniczy w zajęciach stacjonarnych i zdalnych naprzemiennie.

Ministerstwo zdrowia informujeże w sobotę czeskie laboratoria potwierdziły 2667 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. To najmniejszy sobotni wzrost, jaki zanotowano od 3 października.

Źródło: PAP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze