Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Sejm ma nowego marszałka! Została nim Elżbieta Witek

A.N 15:56 12 listopada 2019
Wikimedia Commons
Sejm wybrał Elżbietę Witek na stanowisko Marszałka Sejmu RP. "Za" głosowało 314 posłów, "przeciw" - 11, wstrzymało się 134 posłów. Większość bezwzględna wynosiła 230 posłów. - Moje drzwi będą dla Państwa otwarte - mówiła nowa marszałek Sejmu w przemówieniu inauguracyjnym.

Elżbieta Witek w swoim wystąpieniu, podkreśliła, że jest zaszczycona ilością głosów "za". 

– Głosowali za mną także państwo z innych klubów. To ogromny zaszczyt - podkreślała. - Chciałam podziękować panu marszałkowi seniorowi za sprawne przeprowadzenie pierwszej części naszych obrad – dodała.

– Moje drzwi będą dla Państwa otwarte. Jeżeli będą problemy - zapraszam. Myślę, że nie ma takiego problemu, którego nie dałoby się rozwiązać. Z każdego problemu są co najmniej dwa wyjścia, będziemy szukali tego najlepszego - zapewniła.

Przed głosowaniem kandydaturę Elżbiety Witek przedstawiała posłom Marzena Machałek. - Mam niewątpliwą przyjemność rekomendować panią Elżbietę Witek na Marszałka Sejmu IX kadencji – mówiła z sejmowej mównicy Marzena Machałek.

Poseł podkreślała kompetencje Elżbiety Witek. Przypomniała, że była ministrem spraw wewnętrznych i administracji. Zaznaczyła, że Elżbieta Witek była już marszałkiem w poprzedniej, VIII kadencji Sejmu. - Sprawując urząd Marszałka Sejmu udowodniła, że jest obdarzona zdolnościami organizacyjnymi, zdecydowana w działaniu, opanowana - wyliczała Marzena Machałek.

W sprawie zgłoszonej kandydatury, głos zabrał także poseł PO, Borys Budka:

– Koalicja Obywatelska szanuje prawo większości sejmowej do wystawienia kandydatury i dlatego nie wystawiamy kontrkandydatury i nie będziemy głosować przeciwko tej kandydaturze – mówił Borys Budka.

W podobnym tonie wypowiedział się Krzysztof Gawkowski z SLD:

– Lewica ma szacunek dla konstytucji i dlatego nie zgłosi swojego kandydata na marszałka Sejmu - mówił. 

Deklarację uszanowania demokartycznego mandatu wyraził także Władysław Kosiniak-Kamysz, który mówił w Sejmie, że jego klub, "szanując werdykt wyborczy", wierząc, że "możliwa jest lepsza Polska dla naszych rodaków", poprze kandydaturę Elżbiety Witek. Szef PSL podkreślał, że liczy na debatę w Sejmie, także dotyczącą projektów jego koła poselskiego.

 

Źródło: PR 24/media

Wczytuję ocenę...


Andrzej Duda zmienia Konstytucję -zakaz adopcji dzieci przez pary jednopłciowe
Wczytuję komentarze...
Najnowsze