Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Studenci przeprowadzili obrzydliwą profanację (krzyż z rolek papieru, szyderstwa z papieża). Uczelnia reaguje!

pmb 17:23 15 czerwca 2019
Fot. ilustracyjnapixabay.com
Przypomnijmy jak wyglądały tegoroczne juwenalia w Nowym Targu. Przedstawiciele lokalnych władz wyszli na scenę w towarzystwie skąpo odzianych studentek udających zakonnice. Pojawił się również chłopak, który zakpił z papież – trzymał w rękach krzyż z rolek po papierze toaletowym. Władze uczelni wydały oświadczenie.

Studenci Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu w tradycyjnym korowodzie przebrali się m.in. za papieża oraz zakonnice w krótkich spódniczkach – poinformował "Tygodnik Podhalański".

Zarzuty profanacji i wyszydzania Kościoła pojawiły się wśród radnych powiatu nowotarskiego. Kontrowersje wzbudziło przebranie trzech dziewczyn w stroje zakonnic, mających na sobie krótkie spódniczki i pończochy. Za niewłaściwy uznano też biało-czerwony ubiór jednego z uczestników. Na głowie nosił mitrę, poruszał się też kartonowym pudłem z napisem "Papa mobile". Cała czwórka wymiennie niosła krzyż wykonany z tektury.

Zobacz także: Obrzydliwa prowokacja na Paradzie Równości! Zwolennicy LGBT sprofanowali Mszę Św.

"Studentki wyraziły skruchę i zapewniły, że nie chciały nikogo obrazić i zgodziły się, że ich ubiór mógł mieć negatywny wydźwięk. Uczelnia informuje także, że wśród przebranych studentów były osoby spoza Uczelni" – czytamy w wydanym oświadczeniu władz uczelni.

Źródło: onet.pl/Tygodnik Podhalański

Wczytuję ocenę...


WIECZÓR WYBORCZY - SAKIEWICZ, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - TO BĘDZIE BARDZO CIEKAWY SEJM
Wczytuję komentarze...
Najnowsze