Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Surmacz: W tej aferze Kulczyk ciągle pojawia się gdzieś w tle

mk 19:33 8 lipca 2014
Wojciech Surmacz, Tomasz Sakiewicz, Michał Rachońtelewizja republika
– W tej aferze Kulczyk ciągle pojawia się gdzieś w tle – stwierdził na antenie Telewizji Republika Wojciech Surmacz, redaktor naczelny Gazety Bankowej. – Oni sami podgrzali ten temat. Może im chodzi, żeby na ten temat dyskutować – stwierdził z kolei Tomasz Sakiewicz, komentując przedprocesowe wnioski, jakie wysłali do mediów pełnomocnicy Jana Kulczyka.

– Dostaliśmy serię rożnych pism. Pełnomocnik jest nie byle jaki, bo chodzi o Zbigniewa Ćwiąkalskiego, byłego ministra w rządzie PO i to jest ciekawa informacja – mówił Wojciech Surmacz. Redaktor naczelny Gazety Bankowej, którego tekst o Janie Kulczyku pojawił się w poprzednim numerze tygodnika „W Sieci” potwierdził, że również dostał przedprocesowe pismo. – Dostałem je w odpowiedzi na pytania, które zadałem dr. Kulczykowi – podkreślał Surmacz. – Mamy do czynienia z chaotyczną próbą zamknięcia nam ust – dodał.

– Dostaliśmy kilka różnych pism, w tym od Jana Kulczyka ws. tekstu Joanny Lichockiej – mówił z kolei Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny Gazety Polskiej i Gazety Polskiej Codziennie. Zdaniem Sakiewicza, który jest także zastępcą redaktora naczelnego Telewizji Republika zaznaczył, że działania pełnomocników Jana Kulczyka są „pośpieszne i raczej paniczne”. – Oni sami podgrzali ten temat. Może im chodzi, żeby na ten temat dyskutować – zastanawiał się Tomasz Sakiewicz. – Jeżeli oni myślą, że nas zastraszą, to powinni mieć świadomość, że to nam ust nie zamknie – podkreślał.

Natomiast Witold Gadowski, który również otrzymał podobny przedprocesowy wniosek, stwierdził, że „z wniosku Kulczyka po prostu się śmieje”. – On po prostu chce zastraszyć dziennikarzy i nie zamierzam nic w tej sprawie prostować – podkreślał.

– Dla mnie jest jasne i logiczne, że Jan Kulczyk jest celem numer 1 całej afery podsłuchowej – zauważył z kolei Wojciech Surmacz. Redaktor naczelny Gazety Bankowej przypomniał o tym, że jeszcze przed pierwszą publikacją stenogramów z podsłuchanych rozmów pojawiła się informacja o nagraniu Kwiatkowski-Kulczyk. – Nastąpiła błyskawiczna reakcja NIK, która wyczyściła Kwiatkowskiego (szefa NIK – przyp. red.) i przesuwa na boczny tor historię Kulczyka – zaznaczył Surmacz. – Kulczyk w tej aferze ciągle pojawia się gdzieś w tle – zauważył również.

– Z całą pewnością władza zrobiła bardzo dużo, żeby więcej taśm się nie pojawiło. Możemy wierzyć prokuraturze, że mają tego więcej – mówił z kolei Tomasz Sakiewicz. Redaktor naczelny „GP” i „GPC” stwierdził, że rozmawiał z dziennikarzami Wprost. – Oni rzeczywiście mówią, że nie mają więcej taśm – podkreślał. 

CZYTAJ TAKŻE:

Kulczyk grozi pozwem Joannie Lichockiej. Za tekst o taśmach z jego udziałem

Kulczyk wynajmuje kancelarię Ćwiąkalskiego i wysyła wniosek do TV Republika. Wildstein: To próba zastraszenia dziennikarzy 

Źródło: telewizjarepublika.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze