Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szczecin: władze miasta w rocznicę Bitwy Warszawskiej złożyły kwiaty pod radzieckim pomnikiem

ASy 17:40 15 sierpnia 2020
Wiceprezydent składający wieniec pod radzieckim pomnikiemMaciej Papke/Radio Szczecin
Wiceprezydent Szczecina, Krzysztof Soska w setną rocznicę Bitwy Warszawskiej złożył kwiaty pod Pomnikiem Braterstwa Broni Żołnierzy Polskich i Radzieckich, odsłoniętymi z okazji Rewolucji Październikowej – czytamy na portalu Radia Szczecin.

- Warto czasem nadawać nowe sensy miejscom, które na etapie planowania miały troszeczkę inny wymiar - tłumaczył takie zachowanie wiceprezydent Szczecina.

Choć w Szczecinie jest popiersie marszałka Piłsudskiego na placu Szarych Szeregów, władze Szczecina postanowiły oddać hołd w innym miejscu. Wiceprezydent Soska wraz z przewodnicząca Rady Miejskiej Renatą Łażewską złożyli wiązanki kwiatów pod pomnikiem odsłoniętym z okazji Rewolucji Październikowej.

- Musimy mieć świadomość, że także w Bitwie Warszawskiej brali udział nie tylko Polacy. Można w pewnym sensie mówić także o braterstwie broni. Wydaje mi się, że symbolika tego miejsca się zmienia, tak jak zmienia się nasz kraj. I warto chyba czasem nadawać nowe sensy tym miejscom, które być może na etapie planowania miały troszeczkę inny wymiar - tłumaczył Soska.

W rezultacie przewrotu zbrojnego nazywanego Rewolucją Październikową w 1917 roku do władzy w Rosji doszli bolszewicy. Dwa lata później najechali na Polskę, a w 1920 r. zostali pokonani w decydującej Bitwie Warszawskiej.

 

Źródło: radioszczecin.pl

Wczytuję ocenę...


Jan Paweł II - O Solidarności
Wczytuję komentarze...
Najnowsze