Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Szczerski: Niemcy stosują fatalną taktykę negocjacyjną. Muszą znaleźć rozwiązanie ws. unijnego budżetu

DW 14:21 29 listopada 2020
Szczerski: Niemcy stosują fatalną taktykę negocjacyjnąpexels.com
Szef Gabinetu Prezydenta Polski minister Krzysztof Szczerski powiedział, że Polska czeka na nowe propozycje ws. unijnego budżetu ze strony Niemiec, które obecnie pełnią prezydencję w Unii Europejskiej. Skomentował też niemiecką taktykę negocjacyjną.

Polska i Węgry zagroziły wetem wobec projektu budżetu, kwestionując mechanizm powiązania wypłaty funduszy unijnych z przestrzeganiem praworządności.

Uzasadniły to tym, że "praworządność" to nieprecyzyjny termin i może posłużyć do podejmowania decyzji motywowanych politycznie. Taka konstrukcja prawna może służyć za środek nacisku na różne państwa.

erru_670_01.

- Niemcy stosując fatalną taktykę negocjacyjną, doprowadziły do sytuacji, w której do tej pory, na miesiąc przed końcem okresu budżetowego, Unia Europejska nie ma uchwalonego nowego budżetu. Dlatego teraz to Niemcy muszą znaleźć rozwiązanie, a Polska czeka na nowe propozycje z ich strony - powiedział minister Krzysztof Szczerski.

Premier Mateusz Morawiecki potwierdził kilka dni temu w rozmowie z niemiecką kanclerz Angelą Merkel polską gotowość do zastosowania weta.

Źródło: Gabinet Prezydenta RP

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze