Twoje punkty R
Zamknij [X]
Przykładowa wiadomość ...

Zmarł prof. Andrzej Półtawski, bliski współpracownik św. Jana Pawła II

DZ 16:18 30 października 2020
prof. Andrzej Półtawskidiecezja.pl/misyjne.pl
29 października w Krakowie zmarł w wieku 97 lat prof. Andrzej Półtawski - bliski współpracownik św. Jana Pawła II, członek Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, etyk, antropolog, specjalista filozofii chrześcijańskiej.

Andrzej Półtawski urodził się 22 lutego 1923 roku w Warszawie. W czasie okupacji niemieckiej działał w Armii Krajowej i walczył w powstaniu warszawskim. 31 grudnia 1947 roku ożenił się z Wandą Półtawską. Ukończył studia filozoficzne pod kierunkiem prof. Romana Ingardena na Uniwersytecie Jagiellońskim w 1950 r., broniąc pracę magisterską, a następnie uzyskując tytuł doktora na podstawie rozprawy „Rzeczy i dane zmysłowe. Świat i spostrzeżenie u G. E. Moore’a”.  Był pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 1957–1970, a następnie w latach 1973–1993, Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Kierował również Katedrą Teorii Poznania ATK.

Przez wiele lat współpracował z metropolitą krakowskim, abp Karolem Wojtyłą i św. Janem Pawłem II. Wraz z małżonką był członkiem Papieskiej Rady ds. Rodziny.

Źródło: https://diecezja.pl/

Wczytuję ocenę...


Okiem Konserwatysty. Banery antyaborcyjne - felieton - Bawer Aondo - Akaa
Wczytuję komentarze...
Najnowsze